Przewiń do głównej treści
  1. Poprzednie Sympozja SKINLIVE/
  2. SKINLIVE 2023/
  3. Prelegenci/

Dr n.med. Marta Wacewicz-Muczyńska

🎙️Możliwości wykorzystania ultrasonografii w obrazowaniu skóry

Dr n.med. Marta Wacewicz-Muczyńska – kosmetolog, wykładowca, naukowiec. Wykładowca akademicki i kierownik Zakładu Kosmetologii Specjalistycznej na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, a także ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Łączenie pracy zawodowej z nauczaniem studentów przynosi wiele korzyści. Jedną z nich jest autentyczność przekazywanej wiedzy i przedstawiania studentom realnych przypadków z codziennej praktyki. Czerpie ogromną satysfakcję z dzielenia się wiedzą i doświadczeniem ze studentami. Jest wymagająca - lubi, gdy studenci są zaangażowani i chcą zdobywać nowe umiejętności.

Na uczelni łączy pracę dydaktyczną z naukową. Jej badania naukowe obejmują m.in. wykorzystanie ultrasonografii w obrazowaniu skóry, a także poszukiwanie nowych aktywnych substancji pochodzenia naturalnego i ich zastosowania w kosmetologii.

Do zawodu podchodzi z wielką pasją, a w planowaniu terapii wierzy w znaczenie małych kroków.

Jest właścicielem gabinetu Skin Studio w Białymstoku. Specjalizuje się w zabiegach regeneracyjnych i stymulujących skórę. W swojej praktyce stosuje zabiegi niwelujące blizny techniką skin needling, a także procedury z zastosowaniem peelingów chemicznych, w tym terapie łączone. Rozwija się w wykonywaniu makijażu permanentnego na powiekach i brwiach, zawsze dążąc do uzyskania jak najbardziej naturalnego efektu.

Prelegentka II Sympozjum Naukowego dla Kosmetologów SKINLIVE®.